NIEZBĘDNIK - PULSAR Informatyczna Obsługa Firm Marek Jarnot

Przejdź do treści
    W dziale tym przedstawiamy programy zarówno niezbędne, jak i ułatwiające życie codzienne użytkownika komputera. Z doświadczenia wiemy, że nie każdy wie, czego potrzebuje, aby  jego "dziecko" funkcjonowało
prawidłowo lub też nie wie, gdzie szukać. W związku z tym przygotowaliśmy tą stronę. Znajdziecie Państwo na niej zestaw programów i dodatków systemowych, które np. po świeżej instalacji systemu uzupełnią działanie funkcji, jakich nie ma w sobie zaimplementowanych Windows. Strona ta została przygotowana głównie z myślą
o niedoświadczonych użytkownikach komputerów i leniuchach. ;))) Oczywiście wszystkie z proponowanych aplikacji są darmowe i można je spokojnie instalować bez obaw o nielegalność.
(Uwaga: Informacja ta dotyczy głównie użytkowników prywatnych. W przypadku instalacji na komputerach firmowych lub w instytucjach użytku publicznego, zalecamy wcześniejszą dokładną analizę licencji producenta wybranego oprogramowania).
    Wybór instalowanego oprogramowania jak zawsze należy do użytkownika, a lista proponowanych aplikacji jest podyktowana doświadczeniem zawodowym. Jak powszechnie wiadomo, istnieje wiele darmowych programów służących do wykonywania tych samych funkcji i to, które zainstalujemy zależy wyłącznie od naszych upodobań, czy też przyzwyczajeń. Praktyka jednak jest taka, że nie każdy wie, gdzie ich szukać i nie każdemu się chce! ;)))
Mały niezbędnik "komputerowca", czyli programy na start! ;)
PDF CREATOR PL (EX) - wirtualna drukarka zapisująca "drukowane" pliki w formacie PDF.
GREEN CLOUD PRINTER PL - wirtualna drukarka zapisująca "drukowane" pliki w formacie PDF. Ma funkcję oszczędzania tuszu i druku kilku stron
                                             na jednej stronie kartki.
FastStone Image Viewer PL (EX) (Windows 98/ME/XP/Vista/7/8/8.1/10)
Jedna z najlepszych darmowych aplikacji do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze pliki graficzne (JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PSD, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, EPS, WBMP) w tym również bezstratny format RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, RW2 i DNG).
Za jej pomocą dorzucimy do fotki tekst (deska kreślarska), czy też bez utraty jakości obrócimy zdjęcie (funkcja bezstratnej rotacji, bez ponownej konwersji zdjęcia).
KLIKNIJ NA MINIATURKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ WIDOK

______________________________________________________________________________________________________________
GIMP PL (EX)     XNVIEW PL
________________________________________________________________________________
PROGRAM DO ZRZUTÓW EKRANU (DARMOWY) - PLAdobe Reader 11 pl (FTP-EX) (FTP_2-EX) (FTP_3-EX) - otwieranie plików PDF (wyciągi bankowe, instrukcje obsługi, itp.)
Adobe Reader and Acrobat Cleaner Tool (EX) - awaryjne usuwanie programu acrobat reader z systemu
SUMATRA PDF PL (EX) - darmowy program polskiego twórcy
(EX) - oznacza przekierowanie na zewnętrzny serwer, czyli na nowej zakładce przeglądarki otworzy nam się strona z której bezpośrednio można pobrać najnowszą wersję wybranego programu.

Linki bez oznaczenia (EX) pozwalają na bezpośrednie pobranie pliku na nasz dysk twardy.

Uwaga! Zalecamy pobranie wybranych plików na dysk i następnie uruchamianie ich z dysku, a nie bezpośrednio w oknie pobierania. Należy również pamiętać, aby programy w systemach Windows Vista, 7 , 8, 8.1 i 10 instalować z uprawnieniami administratora (prawym przyciskiem myszki kliknąć na pliku i wybrać z menu, które wyskoczy opcję "Uruchom jako administrator" i w następnym okienku z pytaniem, czy napewno tego chcemy - potwierdzamy, że tak!
Unikniemy wtedy niepotrzebnych błędów instalacji, jeśli plik nie pobrał się w całości lub instalowany program nie miał uprawnień do instalacji w folderach systemowych.
Profesjonalny Hosting
Wirus "Wanna Crypt" - sposób zmniejszenia szansy na infekcję i utratę danych.
    Wirus ten po zadomowieniu się w naszym komputerze szyfruje (zabezpiecza hasłem) wszystkie możliwe pliki i po skończonej "pracy" informuje użytkownika, że dostęp do zdjęć, dokumentów, utworów, baz danych, itp. jest możliwy po zapłaceniu twórcy wirusa odpowiedniej, niemałej kwoty. Obecnie to 300$ w bitcoin'ach (elektronicznej walucie). Nieopłacenie spowoduje bezpowrotną utratę danych. Niestety zapłacenie nie daje żadnej gwarancji ich odzyskania, ale w takiej sytuacji zdesperowany użytkownik jest skłonny ponieść ryzyko i zapłacić. Niestety do dnia dzisiejszego nie ma informacji o tym, że ktokolwiek odzyskał dostęp do plików po opłaceniu okupu! Dlatego podstawą w eliminacji zagrożenia związanego w wirusem "WannaCrypt" (WannaCry) jest aktualizacja systemu przed zainfekowaniem komputera. Niestety jak nasza praktyka wykazała, system potrafi pobrać kilkukrotnie różnego rodzaju łatki, ale tej odpowiedzialnej za lukę umożliwiającą wtargnięcie wirusa do naszego systemu, aktualizator bardzo często nie pobierał!
W związku z tym zmuszeni jesteśmy sprawy wziąć we własne ręce i pobrać oraz zainstalować właściwe łatki sami. Na szczęście to nic skomplikowanego i nie warto rezygnować z ich instalacji.
Dla każdego systemu zostały przygotowane przez Microsoft odpowiednie łatki, po instalacji których należy ponownie uruchomić komputer.  

  Ta aktualizacja zabezpieczeń usuwa luki w zabezpieczeniach systemu Microsoft Windows. Najpoważniejsze z tych luk mogą umożliwić zdalne wykonanie kodu, jeśli osoba atakująca wyśle specjalnie spreparowane komunikaty komputera za pośrednictwem protokołu SMB 1.0 (Server Message Block).

BEZPOŚREDNIE LINKI DO AKTUALIZACJI MICROSOFT WINDOWS

Windows XP Service Pack 3  PL (łatka tylko do polskojęzycznej wersji systemu):

Windows 7 x86
Windows 7 x64

Windows 8 x86
Windows 8 x64

Windows 8.1 x86

Windows 8.1 x64

Windows 10  (x86 + X64)

Windows 10 Version 1511  (x86 + X64)

Windows 10 Version 1607 dla syst. opart. na proc. x86
Windows 10 Version 1607 dla syst. opart. na proc. x64


Windows Server 2008 R2 X64

© 2015-2019 "PULSAR" Informatyczna Obsługa Firm Marek Jarnot. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Wróć do spisu treści