NIEZBĘDNIK - PULSAR Informatyczna Obsługa Firm Marek Jarnot

Przejdź do treści
    W dziale tym przedstawiamy programy zarówno niezbędne, jak i ułatwiające życie codzienne użytkownika komputera. Z doświadczenia wiemy, że nie każdy wie, czego potrzebuje, aby  jego "dziecko" funkcjonowało
prawidłowo lub też nie wie, gdzie szukać. W związku z tym przygotowaliśmy tą stronę. Znajdziecie Państwo na niej zestaw programów i dodatków systemowych, które np. po świeżej instalacji systemu uzupełnią działanie funkcji, jakich nie ma w sobie zaimplementowanych Windows. Strona ta została przygotowana głównie z myślą
o niedoświadczonych użytkownikach komputerów i leniuchach. ;))) Oczywiście wszystkie z proponowanych aplikacji są darmowe i można je spokojnie instalować bez obaw o nielegalność.
(Uwaga: Informacja ta dotyczy głównie użytkowników prywatnych. W przypadku instalacji na komputerach firmowych lub w instytucjach użytku publicznego, zalecamy wcześniejszą dokładną analizę licencji producenta wybranego oprogramowania).
    Wybór instalowanego oprogramowania jak zawsze należy do użytkownika, a lista proponowanych aplikacji jest podyktowana doświadczeniem zawodowym. Jak powszechnie wiadomo, istnieje wiele darmowych programów służących do wykonywania tych samych funkcji i to, które zainstalujemy zależy wyłącznie od naszych upodobań, czy też przyzwyczajeń. Praktyka jednak jest taka, że nie każdy wie, gdzie ich szukać i nie każdemu się chce! ;)))
Mały niezbędnik "komputerowca", czyli programy na start! ;)
PDF CREATOR PL (EX) - wirtualna drukarka zapisująca "drukowane" pliki w formacie PDF.
GREEN CLOUD PRINTER PL - wirtualna drukarka zapisująca "drukowane" pliki w formacie PDF. Ma funkcję oszczędzania tuszu i druku kilku stron
                                             na jednej stronie kartki.
FastStone Image Viewer PL (EX) (Windows 98/ME/XP/Vista/7/8/8.1/10)
Jedna z najlepszych darmowych aplikacji do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze pliki graficzne (JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PSD, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, EPS, WBMP) w tym również bezstratny format RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, RW2 i DNG).
Za jej pomocą dorzucimy do fotki tekst (deska kreślarska), czy też bez utraty jakości obrócimy zdjęcie (funkcja bezstratnej rotacji, bez ponownej konwersji zdjęcia).
KLIKNIJ NA MINIATURKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ WIDOK

______________________________________________________________________________________________________________
GIMP PL (EX)     XNVIEW PL
________________________________________________________________________________
PROGRAM DO ZRZUTÓW EKRANU (DARMOWY) - PLAdobe Reader 11 pl (FTP-EX) (FTP_2-EX) - otwieranie plików PDF (wyciągi bankowe, instrukcje obsługi, itp.)
Adobe Reader and Acrobat Cleaner Tool (EX) - awaryjne usuwanie programu acrobat reader z systemu
SUMATRA PDF PL (EX) - darmowy program polskiego twórcy
(EX) - oznacza przekierowanie na zewnętrzny serwer, czyli na nowej zakładce przeglądarki otworzy nam się strona z której bezpośrednio można pobrać najnowszą wersję wybranego programu.

Linki bez oznaczenia (EX) pozwalają na bezpośrednie pobranie pliku na nasz dysk twardy.

Uwaga! Zalecamy pobranie wybranych plików na dysk i następnie uruchamianie ich z dysku, a nie bezpośrednio w oknie pobierania. Należy również pamiętać, aby programy w systemach Windows Vista, 7 , 8, 8.1 i 10 instalować z uprawnieniami administratora (prawym przyciskiem myszki kliknąć na pliku i wybrać z menu, które wyskoczy opcję "Uruchom jako administrator" i w następnym okienku z pytaniem, czy napewno tego chcemy - potwierdzamy, że tak!
Unikniemy wtedy niepotrzebnych błędów instalacji, jeśli plik nie pobrał się w całości lub instalowany program nie miał uprawnień do instalacji w folderach systemowych.
Profesjonalny Hosting
© 2015-2022 "PULSAR" Informatyczna Obsługa Firm Marek Jarnot. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Wróć do spisu treści